Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK OEZ TESTA LETOHRAD ,,B“ - HBC FIRE HORSES ŽIVANICE 6:5 PP

28. 4. 2013

Letohrad – Ve druhém utkání semifinále play off II.NHBL přivítala letohradská rezerva na svém hřišti celek Živanic. Jeleni chtěli po zaslouženém sobotním vítězství v odvetě potvrdit jarní neporazitelnost z domácího prostředí a jít do trháku 2:0 v sérii.

 
Letohrad B – Živanice    6:5 PP    (1:1, 1:0, 3:4 – 1:0)
 
Do odvety domácí hráči zlepšili vstup do zápasu. Od prvních vteřin hýřili aktivitou a jejich úsilí bylo odměněno hned z první větší šance. Před branku se natlačil Paukrt, jeho první pokus ještě dokázal Jeřáb vyrazit, ale na dorážku už byl krátký – 1:0. Opojení z vedoucí branky přeťal v polovině třetiny hostující obránce Svatoš, jehož bomba se od tyče odrazila do branky – 1:1. Testa byla po obdržené brance dál aktivnější, ale do konce třetiny se gólově prosadit nedokázala.
Ze začátku druhé části hráli domácí hráči přesilovou hru, kterou dokázal důrazem v brankovišti využít opět Paukrt – 2:1. Po vedoucím gólu Jelenů hra upadla do průměru a z obou stran převládala bojovnost nad přesností.
Nástupy do třetin se dnes domácím dařily nadprůměrně. Hned po dvaceti vteřinách třetí třetiny nejprve Kovář ze samostatného nájezdu netrefil přesně, ale vše si vynahradil hned po dalším vhazování střelou švihem – 3:1. Tři minuty poté zvýšil Krejsa již na 4:1 a zdálo se, že si Letohradští v pohodě dokráčí ke druhé výhře, jenže ohniví koně začali po této brance pěkně pálit. Ve 35. minutě snížil v přesilové hře Nečas 4:2. O dvě minuty později pálil od modré Svoboda a Křečan viděl míček až v síti – 4:3. V akci jako přes kopírák o další dvě minuty později srovnal Hejhal – 4:4. Opaření hráči Testy se nestačili divit! Hned po dvaceti vteřinách po vyrovnávající brance otočil ukazatelem skóre Svoboda - 4:5! Letohrad byl zralý na time out, ale na něj přišlo až minutu a půl před koncem při vhazování v útočné třetině. Následovala power play domácích, kterou po deseti vteřinách využil po nezištné Krejsově přihrávce Halbrštát, střílející do poloodkryté branky – 5:5! Po bláznivé třetině, ve které padlo neuvěřitelných 7 gólů, následovalo desetiminutové prodloužení a byli to opět domácí, kdo měl v této části hry navrch. Chmelanova střela ještě skončila na tyči, ale stejná konstrukce branky zachránila z protiútoku i Křečana! Ve třetí minutě prodloužení však našel Halbrštát před brankou volného Nožku, který zametl míček pod bezmocného Jeřába a bylo rozhodnuto – 6:5 PP.
Letohrad tak na domácím hřišti nezaváhal a vede na zápasy 2:0. Příští víkend se série stěhuje do Živanic, kde mají hráči Testy k dispozici dva mečboly.
 
Branky a asistence: Paukrt (Chmelan, Halbrštát), Paukrt, Kovář (Krejsa), Krejsa (Halbrštát), Halbrštát (Krejsa), Nožka (Halbrštát) – Svatoš (Kopic), Nečas (Dyntar), Svoboda (Hejhal, Adámek), Hejhal (Adámek), Svoboda (Adámek)
 
Střely: 40:36
Vyloučení: 1:2 využití: 1:1, v oslabení: 0:0
Rozhodčí: Řezníček, Kalous
Počet diváků: 40
 
Sestava Letohradu: Křečan(Maleček) – Nožka, Blecha, Doleček J., Friml, Kubíček, Janďourek – Ptáček, Mazurkiewicz, Kovář, Halbrštát, Krejsa, Paukrt, Chmelan, Hausler
Sestava Živanice: Jeřáb – Drápalík, Adámek, Šatara, Vlk – Hejhal, Jirsa, Kopic, Netušil, Vorba, Svatoš, Svoboda, Dyntar